Україна славиться своєю гостинністю, колоритністю, веселою вдачею, гарним почуттям гумору та незвичайністю. На підтвердження останнього пропонуємо зануритись у світ музейної справи та розглянути найцікавіші музеї України, які дійсно вражають та захоплюють.

Музей гуцульської магії

Фото - Музей гуцульської магії в Україні

Почнемо з таємниць. Напевно вам доводилось чути чи читати про карпатських магів – мольфарів. Їх досить яскраво описав Михайло Коцюбинський в повісті «Тіні забутих предків». І зараз на Гуцульщині вірять, що вони могли викликати дощ чи керувати діями людини. До сих пір є в цих краях таємничі чародії – так вважають місцеві. І в минулому році таємниці мольфарів стали ближче – відкрився музей гуцульської магії в Карпатах, на Верховині, де можна побачити речі, які мають чудодійні властивості. Всі експонати подарували цьому українському музею родичі мольфарів.

Музей весілля

Музей весілля в Україні - фото

 

Хотілось би переміститись на століття назад та побувати на справжньому українському весіллі? Музей на Полтавщині в селі Великі Будища є єдиним в Україні народним музеєм весілля, відкритий в 2008 році в будинку культури. Перевага його в тому, що експонати можна брати в руки та навіть випробувати на собі, тобто відчути себе в ролі нареченої/нареченого. В печі музею печуть смачні пироги. Найцінніший експонат музею – весільна сукня 1926 року, в якому виходила заміж жителька села.

Музей сновидінь

Фото Музей сновидіньЧасто замислюєтесь над своїми снами? В Києві відкрився музей сновидінь, де можливо розгадати свої сни. Музей сновидінь – це творчий проект і досить незвичайний та захопливий музей в Україні (м.Київ), заснований 2012 року. Тут навіть працює кабінет психоаналізу, якщо ви боїтесь визнати свої таємні страхи та переживання. Крім того, в музеї снів проводяться майстер-класи з мистецтва, також лекції, на яких присутні цікаві особистості, які розкриють нові точки зору на різноманітні хвилюючі питання. Під час екскурсії можна зустріти дівчину в нічній сорочці та ковпаку – вона зображує сновиду: то спить, то вдивляється в своє відображення в дзеркало, то проходить повз відвідувачів з пустим поглядом.

Музей «Експериментаніум»

Фото музею Музей «Експериментаніум»

Полюбляєте експерименти? Це перший в Україні музей сучасної науки та техніки, де наочно представлені закони науки та явища навколишнього світу. Головна особливість цього музею – інтерактивність. Будь-який експонат просто таки вимагає взаємодії: його можна пощупати, пройтись навіть по ньому чи просто вдивлятись уважно в зміни, які з ним відбуваються.

Музей космонавтики та уфології

Фото музею космонавтики та уфології

Харківський планетарій – тепер музей космонавтики та уфології, здатний здивувати своїх відвідувачів, хоча б здавалось, нічого нового, проте цікаво подивитись на космічні пейзажі та дізнатись нове про інопланетних жителів. В музеї можна дізнатись про аномальні зони планети, побачити художню галерею інопланетян – фігури в повний зріст, фото НЛО та макети літаючих тарілок, зроблені очевидцями. А саме НЛО, за свідченням місцевих жителів, в 2008 році бачило близько тисячі людей. Про це також розповідає музей.