Українська мова постійно змінюється, розвивається, удосконалюється. Зокрема, змінюється її словниковий склад. Разом з тим виникають все нові і нові видання, які допомагають нам прослідкувати та засвоїти нові правила вживання слів української мови, розвиваючи наше мовлення, грамотність та мислення. Пропонуємо вам короткий огляд словників, які допоможуть вам більш детально дізнатись більше про неповторний словниковий склад української мови, правила вживання та цікаві особливості.

Немировська Н.Г. «Словник труднощів української мови»

ОБкладинка словника труднощів українськоїЦей словник є універсальним, оскільки автор розкрив досить поширені та складні випадки використання окремих слів та словосполучень, наголосу, граматичних форм, та багато іншого. Крім того, тут ви знайдете інформацію про правила вживання великої та малої літери, утворення іменників у кличному відмінку, а також список слів з літерою Ґ та інше.
Словник адресований для вивчаючих українську мову будь-якого віку: учням, вчителям, студентам та всім, хто хоче опановати мову.

Немировська Н. Г. Словник труднощів української мови.-Харків: Основа, 2012.-319 с.

Паламарчук Л.С. «Фразеологічний словник української мови»

Обкладинка фразеологічного словникаВ цьому фразеологічному словнику дорослі та юні любителі мови зможуть знайти найбільш цікаві випадки вживання фразеологізмів в сучасній українській мові. Для більшого розуміння їх вживання в тій чи іншій ситуації, автор ілюструє пояснення цитатним матеріалом. В словнику міститься повна лексикографічна характеристика фразеологічних висловів.

Фразеологічний словник української мови / За ред. Л. С. Паламарчука. – К.: Наукова думка, 1993. – 984 с.

Дорошенко Т. «Великий комплексний словник української мови»
(160 000 слів)

Обкладинка комплексного словникаПропонований словник української мови є комплексним, містить в собі етимологічний, словотворчий та орфоепічний словники, що забезпечує більш детальне, різнобічне вивчення слова як мовну одиницю. За допомогою цієї книги любителі української мови матимуть можливість розширити свої знання з етимологічного походження слів, способи їх запозичення, також дізнатися правила утворення та вимовляння окремих слів, покращити свою власну культуру мови та мовлення. Словник буде корисним для всіх, хто прагне самостійно та ненав’язливо опанувати певні мовні особливості слова, а також для вчителів, учнів та студентів.

Великий комплексний словник української мови / За ред. Т.Дорошенко. – К.:Торсінг, 2010. -768 с.

Погрібний М. І. «Словник наголосів української літературної мови»       

Обкладинка словника наголосівПравильне вживання наголосу в українському мовленні є важливим для кращого розуміння під час спілкування і характеризується коректною вимовою звуків та правильною інтонацією. Цей словник є корисним в плані того, що охоплює правила вживання літературного наголосу в загальновживаних українських словах та словосполученнях. Чудово підходить для тих, хто прагне вдосконалити свою вимову.

Словник наголосів української літературної мови / За ред. М. І. Погрібний. – К., 1959. – 603 с.

Івченко А.О. «Тлумачний словник української мови»

Обкладинка тлумачного словникаВ словнику пояснюються найуживаніші в українській мові слова, які є важливою складовою сучасних текстів та усного мовлення. Особливістю словника є те, що він містить найновішу лексику, не тільки з поясненнями, а й морфологічними та орфоепічними характеристиками . Він є універсальним та може бути використаний для активного змістовного засвоєння сучасної української мови. Рекомендований словник всім, хто бажає покращити та збагатити свої знання з української мови.

Тлумачний словник української мови / За ред. А.О. Івченко Харків: ФОЛІО, 2002. — 543 с.